Garaż dla elektromobilności. Ocena nowych zagrożeń, założenia projektowe i dostępne zabezpieczenia przeciwpożarowe
W związku z popularyzacją technologii elektromobilności garaże podziemne muszą zostać przystosowane do przyjęcia pojazdów wyposażonych w akumulatory litowo-jonowe (BEV, PHEV). Proces ten wiąże się nie tylko z koniecznością zapewnienia energii elektrycznej, niezbędnej do ich ładowania, ale powinien również uwzględniać kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa użytkowników garaży i jednostek ratowniczo-gaśniczych na wypadek pożaru. Aktualne statystyki potwierdzają, że pożar samochodu elektrycznego obejmujący akumulator trakcyjny jest zdarzeniem stosunkowo rzadkim, niemniej jednak taki pożar charakteryzuje się też inną specyfiką, w porównaniu do pożaru samochodu z napędem konwencjonalnym np. większa dynamika rozwoju mocy pożaru i trudności z jego ugaszeniem. Firma Promat jako producent i dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych systematycznie monitoruje sytuację w tym obszarze i stara się dostarczać gotowe rozwiązania dostosowane do potrzeb szerokiej grupy odbiorców. W naszej ofercie znajdziecie Państwo, najwyższej jakości, systemowe rozwiązania z obszaru biernej ochrony przeciwpożarowej oraz informacje dotyczące ich optymalnego zastosowania w połączeniu z innymi produktami, w celu zapewnienia najwyższego dostępnego poziomu bezpieczeństwa na wypadek pożaru.
10:00 - 11:30
Dla kogo?
Certyfikowane szkolenie online „Garaż dla elektromobilności. Ocena nowych zagrożeń, założenia projektowe i dostępne zabezpieczenia przeciwpożarowe” to godzinny kurs dedykowany dla specjalistów z branży ochrony przeciwpożarowej, ale też wszystkich osób chcących uzupełnić swoją wiedzę w zakresie zagadnień związanych z szerokorozumianym bezpieczeństwem pożarowym garaży, przeznaczonych do parkowania i ładowania pojazdów wyposażonych w akumulatory litowo-jonowe.
O szkoleniu
Program szkolenia został ułożony w taki sposób, aby umożliwić przekrojowe omówienie najważniejszych zagadnień oraz prezentację zasad holistycznego podejścia do kwestii bezpieczeństwa pożarowego garaży dla pojazdów elektrycznych i hybrydowych w nowoczesnych budynkach. Uczestnicy szkolenia zyskują aktualną wiedzę w zakresie oferty produktowej firmy Promat dedykowanej do omawianych zastosowań oraz innych rozwiązań stosowanych w celu realnego podniesienia poziomu bezpieczeństwa na wypadek pożaru np. poprzez wczesne wykrycie zagrożenia pożarowego. Każdemu z uczestników szkolenia zapewniamy dodatkowo kompleksowe wsparcie i konsulting techniczny niezbędne do sprawnej obsługi realizowanych projektów, między innymi poprzez dobór optymalnych rozwiązań przeciwpożarowych. Dla nas to niepowtarzalna szansa poznania Państwa potrzeb i oczekiwań, dla Państwa to możliwość nawiązania stałej współpracy z wiodącymi specjalistami z branży ochrony przeciwpożarowej, działającymi od wielu lat na polskim rynku. Po każdej edycji szkolenia czekamy na Państwa komentarze i uwagi, po to żeby kolejne szkolenia były jeszcze bardziej atrakcyjne i użyteczne w praktyce.
Co zyskasz dzięki szkoleniu?
Prowadzący
Grzegorz Sypek
Kierownik Rozwoju Systemów Kanałowych Promat Konsultant w zakresie rozwoju i promocji technicznej systemów bezpieczeństwa pożarowego oraz komfortu przeznaczonych dla nowoczesnych budynków. Absolwent Politechniki Krakowskiej. Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych SITP. Specjalista w zakresie koncepcji projektowych, symulacji komputerowych (CFD), optymalizacji, odbiorów oraz przeglądów okresowych systemów kontroli rozprzestrzeniania dymu i ciepła. Członek Komitetu ds. Budynków Wysokich PAN, Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa (SITP), Stowarzyszenia Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego (SIBP).
Szkolenie prowadzone od godziny 10 do 11.30.